Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Aralık 21, 2023

Kuveytli Hukuk Bürosu YFLG ile Yeni Ortaklık Duyurusu

Kılınç Hukuk & Danışmanlık, Al Yaqout ve Al Fouzan Hukuk Grubu ile yaptığı işbirliği ile Kuveyt’te Körfez Bölgesi’ndeki genişlemesini sürdürüyor.

Al Yaqout ve Al Fouzan Hukuk Grubu ile Kılınç Hukuk & Danışmanlık arasındaki yeni ortaklık, Kuveyt ile Türkiye arasındaki ticari ve yatırım ilişkilerini güçlendiriyor.

Bu ortaklık, Türkiye ve Kuveyt arasındaki ticari ilişkileri, özellikle altyapı projeleri, petrol ve gaz, gayrimenkul yatırımları ve inşaat gibi birçok sektörde güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Bu ortaklık aynı zamanda Kuveyt’te Al Yaqout ve Al Fouzan Hukuk Grubu, Katar’da Al Sulaiti Hukuk Bürosu ve Türkiye’de Kılınç Hukuk & Danışmanlık arasındaki iş ortaklığının bir parçasını oluşturuyor.

Türkiye, Londra ve Azerbaycan’da ofisleri bulunan Kılınç Hukuk & Danışmanlık, bölgesel ve Avrupa ölçeğindeki en büyük hukuk bürolarından biridir. Ayrıca kurucu ortak Levent Kılınç, müvekkilleri tarafından yapılan referanslar ve Legal 500 tarafından yapılan ödüllerle desteklenen Türkiye’nin önde gelen bir hukukçudur. Kılınç, enerji projeleri, inşaat, birleşme ve satın almalar ile gayrimenkul uygulamalarında geniş deneyime sahiptir.

Al Yaqout ve Al Fouzan Hukuk Grubu’nun Yönetici Ortaklarından Khalifah Al Yaqout ise ortaklığın önemini “Bu ortaklık, Grubun yerel ve bölgesel ölçekte hukuk sektöründe lider olma vizyonuyla uyumlu bir şekilde gerçekleşmektedir. Kılınç Hukuk & Danışmanlık ve mükemmel hukuk ekibi aracılığıyla, ortaklığımız, Türk şirketlerinin Kuveyt’e yatırım yapma niyetinde olduğu inşaat ve altyapı projeleri gibi sektörlerde güçlü hukuki destek sağlayarak, yabancı yatırımların Kuveyt’e teşvik edilmesini ve artırılmasını amaçlamaktadır. Aynı zamanda farklı endüstriler ve sektörlerdeki ticari fırsatlarda da Türk firmalarına destek sunmaktadır” sözleriyle vurguladı.

Grubun Yönetici Ortağı Khalifah Al Yaqout, Kılınç Hukuk & Danışmanlık ile Türkiye’deki varlıklarının, Kuveytli yatırımcılara ve işletmelere sağlanan hukuki destek üzerinde önemli bir değer katacağını vurguluyor. Bu işbirliği, Kuveytli yatırımcıları, çıkarlarını ve stratejik hedeflerini koruyan optimal bir hukuki çerçevede Türkiye Cumhuriyeti’nde yatırımlarını genişletmeye teşvik eden destek sağlamaktadır. Bu, Grubun, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Orta Doğu gibi farklı bölgelerde önde gelen hukuk firmalarıyla imzaladığı on altı ortaklık anlaşmasıyla yerel ve uluslararası düzeyde Kuveytli yatırımcılara süregelen destek vizyonunu desteklemekte olduğuna değindi.

Bu bağlamda, Levent Kılınç da Kılınç Hukuk & Danışmanlık olarak, Kuveyt Devleti’nde önde gelen bir hukuk firması olan Al Yaqout Hukuk Grubu ile gerçekleşen işbirliğinin gurur kaynağı olduğunu belirtiyor. Bu işbirliği, Kuveyt’in önemine ve Kuveytli yatırımcılara ve şirketlere Türkiye’deki iş düzenlemeleri kapsamında en iyi hukuki desteği sağlama ihtiyacına dikkat çekmektedir. Bu destek, Türk mahkemelerinde hukuki danışmanlık veya uyuşmazlık çözümü veya Türkiye’deki tahkim ve arabuluculuk merkezlerinde çözüm yoluyla sağlanabilir.

Kılınç, Kılınç Hukuk & Danışmanlık’ın kuruluşundan bu yana, işletme yaşam döngüsünün farklı aşamalarında tüm müvekkillere olağanüstü hukuki hizmetler sunmayı amaçladıklarını ve Türk hukuk çerçevesinin farklı hukuki pratiklerindeki yetenekleri ve deneyimleri aracılığıyla müşterilerin güvenini kazanmak için büyük bir özveriyle çalıştıklarını ekliyor.

Yazarlar

Levent Lezgin Kılınç

Levent Lezgin Kılınç

Kurucu Ortak