Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Kılınç Bülten

Telefon
+90 (212) 217 12 55
Kılınç Bülten

Ağustos 2020

#11
Ağustos 2020

RESMİ GAZETEDE YAYIMLANACAK TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ KARARLARINA İLİŞKİN DÜZENLEME YAPILDI.

Okunma Süresi: < 1 dakika

Resmî Gazetede Yayımlanacak Türkiye Büyük Millet Meclisi Kararları; Meclisin Yaptığı Seçimlerin Sonuçları; Başkanlık Divanı Kararları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 08 Ağustos 2020 tarihli ve 31207 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre,

  • Resmi Gazete’de yayımlanacak Türkiye Büyük Millet Meclisi Kararlarına anayasada ve kanunlarda öngörülen kadro, makam ve görevler için TBMM Genel Kurulu tarafından yapılan diğer seçimlerde eklendi.
  • Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı tarafından kabul edilen düzenleyici işlem ve kararlardan Resmi Gazetede yayımlanması kanunlarda veya Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğünde öngörülenler Resmî Gazete’de yayımlanacaktır. Bunların dışında kalan işlem ve kararlardan hangisinin Resmi Gazete’de yayımlanacağına Başkanlık Divanı tarafından karar verilecektir.
* İşbu Regülasyon ve Mevzuat Bülteni, okuyucuya bilgi vermesi ve faydalı olması amacı ile tavsiye maksadında hazırlanmış olup söz konusu değişikliklere ilişkin herhangi bir kesinlik içermemektedir. Aylık Regülasyon ve Mevzuat Bülteni içeriğinde yer alan konular ile ilgili olarak daha detaylı bilgi talebiniz olması halinde, tarafımız ile regulation@kilinclaw.com.tr mail adresi üzerinden irtibata geçebilirsiniz.
@