Dil

+90 (212) 217 12 55 +90 (212) 217 12 54 info@kilinclaw.com.tr

Kılınç Bülten

Telefon
+90 (212) 217 12 55
Kılınç Bülten

Kasım 2021

#26
Kasım 2021

CUMHURBAŞKANI KARARLARI

Okunma Süresi: 2 dakika

PARİS ANLAŞMASI’NIN YÜRÜRLÜK TARİHİ 10.11.2021 OLARAK BELİRLENDİ.

7/10/2021 Tarihli ve 4618 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Onaylanan “Paris Anlaşması”nın Yürürlük Tarihinin 10/11/2021 Olarak Tespit Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4738) 4 Kasım 2021 tarihli 31649 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre; Paris Anlaşması’nın yürürlük tarihi 10.11.2021 olarak tespit edildi. 

ANKARA İLİ SINILARI İÇERİSİNDE TESİS EDİLECEK OLAN “TOPAKLI KÖK ÇAYIRLI KÖK SUBAŞI ENERJİ NAKİL HATTI”NIN YAPIMI AMACIYLA BAZI TAŞINMAZLARIN ACELA KMULAŞTIRILMASINA KARAR VERİLDİ.

Ankara İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Topaklı KÖK Çayırlı KÖK Subaşı Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4794) 13 Kasım 2021 tarihli 31658 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre;

Ankara ili sınırları içerisinde tesis edilecek olan ve karar ekinde yer alan liste ile haritada kamulaştırma bilgileri ve güzergahı gösterilen “Topaklı KÖK Çayırlı Subaşı Enerji Nakil Hattı”nın yapımı amacıyla söz konusu güzergâha isabet eden taşınmazlarda elektrik dağıtım tesis yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

ANKARA İLİ SINILARI İÇERİSİNDE TESİS EDİLECEK OLAN “KARAKAYA KÖK-KARAKAYA FİDERİ ENERJİ NAKİL HATTI”NIN YAPIMI AMACIYLA BAZI TAŞINMAZLARIN ACELA KMULAŞTIRILMASINA KARAR VERİLDİ.

Ankara İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Karakaya KÖK-Karakaya Fideri Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4799) 13 Kasım 2021 tarihli 31658 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre;

Ankara İli sınırları içerisinde tesis edilecek olan ve karar ekinde yer alan liste ile haritada kamulaştırma bilgileri ve güzergahı gösterilen “Karakaya KÖK-Karakaya Fideri Enerji Nakil Hattı”nın yapımı amacıyla söz konusu güzergâha isabet eden taşınmazlarda elektrik dağıtım tesis yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar veridi.

İZMİR İLİ SINILARI İÇERİSİNDE TESİS EDİLECEK OLAN “KEMER ENH VE BRANŞMANLARI YENİLEME DAĞITIM HATTI ENERJİ NAKİL HATTI”NIN YAPIMI AMACIYLA BAZI TAŞINMAZLARIN ACELA KMULAŞTIRILMASINA KARAR VERİLDİ.

İzmir İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Kemer ENH ve Branşmanları Yenileme Dağıtım Hattı Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4801) 13 Kasım 2021 tarihli 31658 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre;

İzmir İli sınırları içerisinde tesis edilecek olan ve karar ekinde yer alan liste ile haritada kamulaştırma bilgileri ve güzergahı gösterilen “Kemer ENH ve Branşmanları Yenileme Dağıtım Hattı Enerji Nakil Hattı”nın yapımı amacıyla söz konusu güzargaha isabet eden taşınmazlarda elektrik dağıtım tesis yerlerinin mülkiyet şeklinde, hat emniyet sahalarının ise irtifak hakkı kurulmak suretiyle Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

* İşbu Regülasyon ve Mevzuat Bülteni, okuyucuya bilgi vermesi ve faydalı olması amacı ile tavsiye maksadında hazırlanmış olup söz konusu değişikliklere ilişkin herhangi bir kesinlik içermemektedir. Aylık Regülasyon ve Mevzuat Bülteni içeriğinde yer alan konular ile ilgili olarak daha detaylı bilgi talebiniz olması halinde, tarafımız ile regulation@kilinclaw.com.tr mail adresi üzerinden irtibata geçebilirsiniz.
@